Szkolny Przegląd Muzycznych Talentów 2023r.
Bezpieczeństwo w sieci na Lekcjach w 4C i warsztaty w Muzeum Warszawy
- 51
Środę, 29 listopada klasa IV, pod opieką pań: Magdaleny Jasionek, Wioletty Suchcickiej oraz Sylwii Jasionek, spędziła w sposób turystyczno-edukacyjny.
Kolejny raz uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez NASK, które odbyły się w Ministerstwie Cyfryzacji w ramach projektu Lekcje w 4C.
Na zajęciach pt. Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu uczniowie razem z Profesorem i N@tką, czyli bohaterami bezpłatnego kursu e-learningowego dostępnego na platformie OSE IT Szkoła, m.in. pogłębiali wiedzę z zakresu zagrożeń w internecie, dowiedzieli się, jak budować zdrowe cyfrowe nawyki, poznali zagadnienia związane z ochroną prywatności, kontaktami online, dostępem do szkodliwych treści, netykietą, nadużywaniem internetu i urządzeń cyfrowych, cyberzagrożeniami i bezpiecznym korzystaniem z aplikacji. Natomiast na warsztatach pt. Co mają wspólnego sok pomarańczowy i dezinformacja? uczniowie dowiedzieli się, czym jest dezinformacja i skąd się bierze oraz budowali świadomość zagrożeń występujących w mediach społecznościowych.
Miłym podsumowaniem udziału w projekcie były drobne upominki od organizatorów czyli od państwowego instytutu badawczego NASK.
Kolejnym punktem programu były warsztaty w Muzeum Warszawy pt. Od decyzji księcia do wyborów i budżetu partycypacyjnego. Jak warszawiacy uzyskali prawo do decydowania o mieście?, podcza których uczniowie wybrali się w podróż do dawnej Warszawy, zobaczyli, kto wtedy podejmował decyzje i jak mieszkańcy zyskiwali wpływ na miasto. Uczestnicy zastanowiali się, czy jako mieszkanki i mieszkańcy znają swoje prawa i czy z nich korzystają. O czym mogą decydować w swoim mieście/gminie? Czy od czasów dawnych warszawiaków wiele się w tej kwestii zmieniło? A co jeszcze mogłoby się zmienić?
Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli kompetencje kluczowe takie jak: krytyczne myślenie, umiejętność prowadzenia dialogu.
Tekst: Małgorzata Sówka
Foto: Wioletta Suchcicka, Magdalena Jasionek, Sylwia Jasionek
Andrzejki oraz pokaz magii i iluzji
- 24
Dnia 29.11.23r. z okazji Andrzejek gościliśmy w naszej placówce Iluzjonistę. Zabrał on, zarówno dzieci z przedszkola, jak i uczniów ze szkoły, w magiczną podróż. Pokaz magii wzbudził we wszystkich ogromną ciekawość oraz uruchomił wyobraźnię. Dzieci nie tylko obserwowały, mogły również brać czynny udział w pokazie, pomagać i asystować magikowi w jego sztuczkach. W magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty (piłki, jajka i monety), karty zmieniały swój rozmiar, fruwały kolorowe chustki i metalowe obręcze, stolik sam unosił się w powietrzu. Jednak największe emocje wywołała sztuczka, w której uczestnik z naszej widowni zaczął lewitować.
Przedszkolaki dodatkowo w swoich grupach wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Na zajęciach mówiły o tym, skąd wzięła się tradycja andrzejkowych wróżb oraz czy przepowiednie dotyczące przyszłości naprawdę się spełniają.
Ten dzień był bardzo magiczny.
Tekst i foto: Magdalena Banasik
Zaproszenie do udziału w warsztatach
Nawyki żywieniowe a zdrowie psychiczne - rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych racjonalnemu stylowi życia
W dniu 27 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze z kilku zaplanowanych spotkań psychodietetyk, pani Anny Frandt, ktore skierowane są nie tylko do uczniów, lecz także do ich rodziców.
W trakcie spotkania z uczniami klas IV-VIII poruszone zostały m.in. takie tematy jak:
- zdrowe i niezdrowe nawyki żywieniowe,
- walka z nadwagą i otyłością,
- leczenie zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia),
- choroby cywilizacyjne,
- znaczenie witamin dla naszego organizmu.
Mamy nadzieję, że zapoczątkowany dziś cykl spotkań pomoże kształtować świadomość uczniów oraz zrozumieć i zmienić zachowania, motywacje, nawyki, przekonania lub emocje, które często stoją na przeszkodzie w osiągnięciu założonego celu, czyli zdrowego odżywiania.
Tekst i foto: Aneta Frąckiel
Sukces naszej drużyny w Turnieju Ligi Robotów w Warszawie
Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.
W niedzielę, 26 listopada 2023 r. na warszawskiej Arenie Usynów rywalizowalo 20 drużyn z województwa mazowieckiego i 20 drużyn z województwa podlaskiego w trzech kategoriach: Programowanie, Zajęcia praktyczne oraz Wyścigi.
Zespół Szkół w Szumowie reprezentowali uczniowie z klas 6a i 6b: Paweł Gardocki, Igor Jastrzębski, Aleksander Koda, Amelia Kraska, Jakub Nowakowski, Błażej Ogrodnik oraz Krystian Suski. Drużyna naszej szkoły zajęła dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: Programowanie oraz Wyścigi.
Sukces naszych uczniów to prawdziwa nagroda za wiele popołudniowych godzin nauki spędzonych razem z ich opiekunka Panią Bożeną Kosobudzką na konstruowaniu i programowaniu.
Tekst: Małgorzata Sówka
Foto: Wioletta Suchcicka, Magdalena Staniaszek
Dziękuję bardzo Paniom Magdalenie Staniaszek i Wioletcie Suchcickiej za całodzenną, niedzielną opiekę i wsparcie naszej drużyny.
19
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
- 9
Dnia 24.11.23r. w przedszkolu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia każdy przedszkolak mógł przynieść ze sobą do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela.
W trakcie zajęć dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, wzięły udział w zabawach ruchowych: był slalom z misiem na głowie, gimnastyka z misiami oraz misie na chuście animacyjnej i tradycyjna zabawa "Stary niedźwiedź mocno śpi". Podczas prac plastycznych dzieci kolorowały, wycinały i wylepiały plasteliną misie.
Jednak największą atrakcją tego dnia była wizyta prawdziwego Pluszowego Misia.
Pluszowy Miś odwiedził dzieci we wszystkich grupach, gdzie był witany z ogromną radością. Przedszkolaki w zamian śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Nie zabrakło również przytulasów i wspólnych zdjęć z misiem.
Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji .
Serdecznie dziękujemy pani Paulinie Jastrzębskiej (mamie Laury i Olka z grupy 5-latków) za wcielenie się w Pluszowego Misia i profesjonalne odegranie roli, która dostarczyła naszym przedszkolakom mnóstwa radości.
Magdalena Banasik
Pasowanie na Przedszkolaka
- 6
23 listopada odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.
Po przywitaniu gości przez panią dyrektor, dzieci wystąpiły w krótkiej części artystycznej. Była to świetna okazja do pokazania nabytych przez prawie trzy miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.
Po części artystycznej, dzieci złożyły przysięgę, podczas której obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i rodziców, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszorocznych i ich rodziców.
Katarzyna Gawkowska
Dofinansowanie na działania ekologiczne dla Zespołu Szkół w Szumowie
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła uzyskała dofinansowanie przedsięwzięcia pn. "Nowe życie szkolnych krzesełek", realizowanego w ramach programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii” z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Celem konkursu było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych dzieci i młodzieży, bezpośrednio i pośrednio trafiające do odbiorcy.
W ramach realizacji przedsięwzięcia zaplanowane zostały następujące działania:
1. Warsztaty szkoleniowe dla 5 nauczycieli i 10 uczniów, w ramach których Pan Krzysztof Koziara pokaże, w jaki sposób przeprowadza się renowację mebli, jakie narzędzia i materiały są niezbędne do tego celu oraz udzieli wskazówek i praktycznych porad, jak odnowić szkolne krzesełka.
2. Zajęcia techniczne z uczniami - renowacja krzesełek szkolnych.
3. Konkurs na najładniej odnowione krzesełko.
4. Zajęcia z wychowawcą na temat wpływu nadmiernego konsumpcjonizmu na degradację środowiska oraz metod ograniczania marnowania dóbr materialnych.
Kwota dofinansowania: 10 000 zł
Autorką pomysłu i jego koordynatorem w szkole jest pani Magdalena Staniaszek.
Wsparcia w realizacji przedsięwziecia udzieliła Gmina Szumowo.
Małgorzata Sówka
Warsztaty kulinarne w przedszkolu
- 9
Dnia 17.11.23r. przedszkolaki z grupy 6-latków wzięły udział w ciekawych warsztatach edukacyjno-kulinarnych w ramach projektu "Produkty zbożowe - pyszne i zdrowe".
Spotkanie z przedszkolakami poprowadziły dwie Panie dietetyczki. Podczas warsztatów dzieci poznały różne zboża, pochodne zbóż tj. kasze i makarony oraz produkty zbożowe. Ponadto obejrzały prezentację, z której dowiedziały się dlaczego warto jeść produkty zbożowe i co można z nich przygotować. Wspólnie z Paniami dzieci przygotowały kolorowe i pożywne kanapki pełne zdrowych warzyw, słodki deser - kulki mocy oraz koktajle kaszowo-owocowe.
Spotkanie było, nie tylko cenną lekcją dotyczącą zdrowego odżywiania, ale również bardzo smaczną. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od Pań dyplomy za udział w warsztatach, fartuszki, magnesy i notesy oraz przybory do przygotowania zdrowych posiłków.
Magdalena Banasik
Warsztaty w Mandorii i wizyta w Orientarium w Łodzi
W dniach 15-16 listopada 43 uczniów klas IV, Vb, VIa i VIb uczestniczyło w wycieczce do Parku Mandoria oraz zwiedzali Orientarium w Łodzi.
Wizyta w Parku Mandoria odbyla się w ramach projektu "Bezpiecznie w szkole i poza nią", którego realizacja miała na celu:
- poprawę bezpieczeństwa dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-6), poprzez zwiększenie ich wiedzy na temat zagrożeń mogących wystąpić w ich otoczeniu – zarówno w drodze do szkoły, jak i poza nią;
- nauczenie dzieci sposobów unikania różnych typów zagrożeń w ruchu drogowym i właściwego reagowania na nie;
- budowanie u dzieci dobrych nawyków w zakresie dbania o bezpieczeństwo własne w ruchu drogowym.
Po warsztatach uczniowie do godzn wieczornych aktywnie korzystali z takich atrakcji parku jak: roller-coastery, karuzele, rzeka pod dachem, zjeżdżalnie, strzelnica, ruchoma ławka, labirynty, łódki i wiele innych.
Następnym punktem programu była wizyta w łódzkim Orientarium, ktore jest najnowocześniejszy m w Europie pawilonem poświęconym faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Jego budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich, a zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku.
Orientarium i reszta ZOO są dostępne dla zwiedzających cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane. W Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była kąpiel słoni.
Małgorzata Sówka
Dziękuję Paniom: Wioletcie Suchcickiej, Katarzynie Dmochowskiej, Alicji Doncer oraz Magdalenie Staniaszek za organizację przedsięwziecia oraz opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.
Foto: W. Suchcicka, K. Dmochowska
32
Telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
105 lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz przyszłości kolejnych pokoleń.
11 listopada obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole przebiegały w podniosłej atmosferze. W piatek, 10.11.2023 r. o godzinie 11:11 społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!".
W sobotę, 11.11.2023 r. uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po Mszy Św. w kościele parafialnym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną odnoszącą się do wydarzeń sprzed stu lat. Społeczność gminna włączyla się także w śpiewanie pieśni patriotycznych, ktore przygotował chór naszej szkoły. Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na Grobie Poległych za Wolność Ojczyzny między innymi przez delegację Zespołu Szkół w Szumowie.
18
Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych
We wtorek, 31 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.
Dzieci przybyły do szkoły w strojach galowych. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zaprezentowały program artystyczny, który był bogaty w treści patriotyczne. Pierwszoklasiści pięknie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Występ bardzo się podobał.
Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie ich na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Małgorzata Sówka. Pani wicedyrektor Magdalena Jasionek wręczyła im pamiątkowe dyplomy i zakładki.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Zespołu Szkół w Szumowie. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Nie zabrakło też życzeń i upominków od rodziców oraz wychowawczyń.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
Elżbieta Kotomska
Małgorzata Frączyk
7
Udział w akcji #SzkolaPamieta
Spoleczność naszej szkoly po raz kolejny wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta.
Uczniowie odwiedzili miejscowy cmentarz i uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie l i ll wojny światowej.Uporządkowali też bardzo stary ,zaniedbany grób. Młodzież przygotowała i zaprezentowała na lekcjach historii prezentację multimedialną na temat 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykonali prace plastyczne nawiazujace do tradycji świąt zadusznych.Wyeksponowana też została gazetka ścienna poświęcona Józefowi Piłsudskiemu.
Katarzyna Dmochowska
3
Wysokie wyniki uczniów w Mistrzostwach w Drużynowym Tenisie Stołowym
- 1
Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych, klasy IV-VI i VII-VIII.
Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Milena Święcka klasa VIII, Maria Werpachowska klasa VII, Natalia Święcka klasa VII, Amelia Kraska klasa VI, Lena Głębocka klasa IV, Julia Kozikowska klasa IV, Jakub Krajewski klasa VII, Eryk Rytych klasa VII, Maciej Pajdowski klasa VII, Aleksander Koda klasa VI, Kevin Legacki klas VI, Igor Jastrzębski klasa VI.
Dziewczęta i chłopcy w kategorii klas VII-VIII uzyskali awans do półfinałów wojewódzkich zajmując drugie miejsca.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy zajętych pozycji, dziękujemy za udział.
Dorota Kurpiewska
Wycieczka klasy IV do Warszawy
- 1
30 października grupa uczniów z klasy 4 uczestniczyła w lekcji matematyki w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Lekcja w klasie 4C”.
Warsztaty mają na celu pokazanie uczniom, że laptopy służą nie tylko do spędzania czasu wolnego, ale są również doskonałym narzędziem do utrwalania wiadomości i zdobywania nowej wiedzy.
Pobyt czwartoklasistów w stolicy zakończył spacer po Krakowskim Przedmieściu i Starówce.
Magdalena Jasionek
"Bal wszystkich Świętych" w klasach I - III
W dniu 30 października 2023r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w imprezie integracyjnej.
„Bal Wszystkich Świętych” był doskonałą okazją do promowania radosnej świętości, zachętą do czynienia dobra, lepszego zrozumienia istoty dnia Wszystkich Świętych oraz poznania postaci godnych naśladowania.
W programie imprezy nie zabrakło tańca, śpiewu, były również quizy i konkursy nawiązujące do życia naszych patronów. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe aniołki.
Anna Dąbrowska - Komor
XVI Turniej Piłki Halowej SKC za nami!
*Zdjęcia pochodzą z serwisu zambrow.org
Już po raz szesnasty nasza szkoła gościła zawodników przybyłych na Turniej Piłki Halowej „Najchętniej stał na bramce”. Sportowe zmagania upamiętniają dzień wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, promują sport, ukazują piękno życia, są okazją do integracji, wspólnej zabawy, rywalizacji, a także porównania swoich umiejętności i odkrywania sportowych talentów.
22 drużyny z dwóch kategorii wiekowych (klas IV-VI i klas VII-VIII SP) już o godzinie 8.00 były gotowe do rozgrywek. Łącznie zmagało się ze sobą 154 zawodników reprezentujących Szkolne Koła Caritas z całej diecezji.
Zanim rozległ się pierwszy gwizdek sędziego, odbyło się uroczyste otwarcie, podczas którego wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły pani Małgorzata Sówka. Następnie głos zabrał Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. Andrzej Mikucki, który m.in. zwrócił uwagę zebranych na rolę zawodów będących alternatywą dla uzależnień (w tym także behawioralnych). Pomysłodawczyni i koordynator turnieju, Anna Dąbrowska-Komor przypomniała ideę halówki oraz przedstawiła program spotkania, po czym proboszcz parafii w Szumowie ks. Sławomir Grodecki zainicjował krótką modlitwę. Nie zabrakło również hymnu halówki i pieśni „Barka”, którą przy akompaniamencie ks. Marka Ulatowskiego zaśpiewała Antonina Krajewska z klasy Va. Sędziujący podczas turnieju pan Jacek Śledziewski przedstawił zawodnikom i opiekunom zasady obowiązujące na boisku.
Na zakończenie części oficjalnej ksiądz proboszcz wykonał pierwszy strzał na bramkę, w której stanął ksiądz dyrektor, co jak zwykle wywołało ogromne emocje.
Część sportową rozpoczęła rozgrzewka, po której zawodnicy przystąpili do rozgrywek. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał pan Zbigniew Komor. Jak co roku drużyny musiały wykazać się również umiejętnościami artystycznymi podczas konkursu plastycznego polegającego na wykonaniu ozdobnej ramki do dyplomu. W przerwach pomiędzy meczami na zawodników czekał obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.
Na zakończenie rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród. Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Dyrektor Małgorzaty Sówki i Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. Andrzeja Mikuckiego pamiątkowe dyplomy i puchary. Podziękowania otrzymali również opiekunowie drużyn oraz osoby zaangażowane w pomoc i sprawne przeprowadzenie turnieju.
Organizatorem zawodów było działające w naszej szkole Szkolne Koło Caritas i Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Fundusze na organizację Turnieju przyznała nam także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nad naszym bezpieczeństwem czuwał ratownik z grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Łomży. Jak co roku niezastąpioną pomoc okazali rodzice, którzy przygotowali pyszne ciasta i czuwali nad poczęstunkiem.
Po raz kolejny dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły nasz turniej był okazją do integracji i wskazywania pozytywnych wzorców zachowań opartych na edukacji prozdrowotnej i zasadzie sportowej walki fair play.
Anna Dąbrowska-Komor
Jako dyrektor szkoły skladam serdeczne podziękowania Annie Dąbrowskiej-Komor za całokształt organizacyjny oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w prace organizacyjne: Magdalenie Jasionek, Zbigniewowi Komor, Dorocie Kurpiewskiej, Wioletcie Suchcickiej, Ewelinie Mieczkowskiej, Bożenie Sokołowskiej, Dorocie Lubiejewskiej, Bożenie Kosobudzkiej Dorocie Trzeciak, Małgorzacie Frączyk i Ewie Kozłowskiej-Żukowskiej.
Dziękuję paniom z obsługi, Bożenie Banasik i Ewelinie Pękale, które po zakończeniu imprezy w godzinach wieczornych sprzątały szkołę.
Dziękuję Jerzemu Głębockiemu i Markowi Zienkiewiczowi, którzy ratowali nas przed utonięciem z powodu awarii w łazienkach zawodników.
Dziękuję sędziemu, Panu Jackowi Śledziewskiemu, Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy nie potrzebowali specjalnego zaproszenia, aby pomóc w organizacji uroczystości, promującej szkołę i gminę nie tylko w powiecie, lecz w województwach podlaskim i mazowieckim, czyli w całej diecezji łomżyńskiej.
Małgorzata Sówka
34
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Szumowie
W piątek, 13 października odbyła się uroczysyta akadmia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Szumowie spotkała się cała społeczność szkolna: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie i przedszkolaki, by razem świetować ten dzień.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 2a oraz 8a pod opieką wychowawczyń. Słowa uznania należą się także Laurze oraz Milenie z grupy 6-latków, dla których dzisiejsza akademia była debiutem scenicznym. W montażu słowno-muzycznym młodzież nawiązała do powołanej 250 lat temu Komisji Edukacji Narodowej, złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczając wszystkim jabłuszka z życzeniami.
Głos zabrała także przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Anna Gumowska, ktora w pięknych słowach odniosła się do wartości, jaką jest edukacja oraz do roli, jaką spelniają osoby pracujace w tym obszarze. Życzenia Rady Rodziców można przeczytać na profilu szkolnym na fb. Przedstawicielki Organu Prowadzacego przekazały również na ręce dyrekcji życzenia Wójta Gminy Szumowo, Pana Jarosława Cukiermana. W imieniu społeczności szkolnej glos zabrała Dyrektor Zespolu Szkółw Szumowie, Pani Małgorzata Sówka, która podziękowała za codzienną pracę oraz za wsparcie w działaniach Radzie Pedagogicznej, paniom sekretarkom, paniom i panom z obsługi. Podkreślila też olbrzymią rolę rodziców w życiu szkoły oraz doceniła zaangażowanie uczniów w inicjatywy szkolne. Pani Dyrektor podsumowała także działania z roku szkolnego 2022/2023, których odbiorcami i współuczestnikami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Zwieńczeniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w szkole było wręczenie nagród Dyrektora Zespołu Szkół w Szumowie nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi jako podziękowanie za ich wyjątkowy wkład w pracę dydaktyczno-wychowawcza oraz zaangazowanie na rzecz szkoły. Przedstawicielki Organu Prowadzacego również wręczyły nagrodę Wojta Gminy Szumowo Pani Wioletcie Suchcickiej za wyjątkowe osiągniecia w sferze dydaktyczno-wychowawczej.
Serdeczne podziękowania za przygotowanie uroczystości skladam Annie Dąbrowskie-Komor, Ewelinie Mieczkowskiej, Anecie Frackiel, Dorocie Trzeciak, Zbigniewowi Komor oraz Magdalenie Staniaszek.
Małgorzata Sówka
39
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie